Hakkımızda


MUCİT ATÖLYE olarak MAKER ve STEM odaklı çalışmalarla üreten bireyler yetiştirebilmek için Ankara’da hizmet vermekteyiz. 

 

Çocuklarımızın hazır olan teknolojileri hiçbir yaratıcılık gerektirmeden tüketmeleri yerine, erken yaşlardan itibaren üretim bilgi ve becerileri kazandırmak en önemli ilke ve hedeflerimiz arasındadır. 

 

Çocukların kodlama öğrenmesi çok önemli bir hale geldi. Hepsi gelecekte bilgisayar mühendisi veya yazılımcı olmayacak. Ancak zamanımızda teknoloji o kadar hayatımızın içine girmiş durumda ki, kodlama mantığını, algoritmik düşünce yapısını, analitik bir düşünce ile problemlere çözüm üretebilmeyi özümseyememiş çocuklar, hayatımıza ve hayatımızdaki gelişmelere çok uzak kalacaklardır.

 

Üreten bir toplumun temelinin, eğitimle ve genç yaşta başlayacağına inanıyoruz.

 

Dürüst, güler yüzlü ve eğitici olmak en önemli değerlerimizdir. Uygulamaya dayalı olarak bilişimle eğitim araç gereçleri ve donanımlarının yer aldığı heyecan verici bir maker atölye konsepti içerisinde çocuklar için çalışıyoruz.

 

Hayal eden, düşünen, sorgulayan, tasarlayan, üreten, ürettiğini paylaşan ve tüm bu süreçlerde çevresiyle sosyal etkileşim içinde olan bireylerin yetişmesine katkı sağlamak bizim için en büyük mutluluktur. 


Yaptığımız uygulamalı atölye programları ile çocuklarımızın;

 


Analitik düşünme ve problem çözme,

Eleştirel düşünme, sorgulama,

Birlikte çalışma ve uyum,

Üretkenlik ve inovasyon

Tasarım odaklı düşünme,

Girişimcilik,

Öğrenme ve düşünme becerilerinin gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz.  


Şunu özellikle belirtmek istiyoruz ki;

Bizim amacımız çocuklarımıza ne sadece elektronik, ne sadece kodlama ne sadece 3D tasarım, ne sadece robotik öğretmek vb. değil;

 

Amacımız;

ÇOCUKLARIMIZA BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ ARAÇ GEREÇLERİ KULLANMASINI ÖĞRETEREK ÜRETİM BECERİSİNİ KAZANDIRMAKTIR. Elektronik, kodlama, robotik, 3D tasarım vb. alanlarda öğrettiklerimiz, çocuklarımızın değer yaratması adına sadece birer araçtır. 


Önemli işler yapan, önemli insanların mekanı Mucit Atölye'de her çocuk önemlidir.